Regulacja temperaturą na grzejniku

przeglądy nagrzewnic

Ogrzewanie w blokach włączane jest przed okresem grzewczym i wyłączane po jego zakończeniu. Wykonywaniem tych czynności zajmują się odpowiednio przygotowani pracownicy administracji, oni także rozliczają mieszkańców z zużytego przez nich ogrzewania. Koszty związane z ogrzewaniem bloku mogą być bardzo różne, a poszczególni mieszkańcy posiadają zwykle liczniki ciepłownicze, które są montowane w momencie założenia na grzejnikach regulatorów temperatury. Dzięki temu mogą oni płacić jedynie za ilość zużytego przez siebie ciepła. Jednocześnie możliwość ustawiania temperatury na grzejnikach bardzo podnosi komfort ich codziennego życia, ponieważ nie wszyscy lubią przesiadywać w jednakowej temperaturze.

Ekologiczne ogrzewanie domu

Dziś zastanowimy się nad tym, jak można w ekologiczny sposób ogrzewać dom. Nie ma tu znaczenia, czy jest to mały dom o powierzchni na przykład stu metrów kwadratowych, czy wielopoziomowy budynek, w którym może zamieszkać chociażby kilka rodzin. Trzeba wziąć tu pod uwagę fakt, że palenie w piecu powoduje powstawanie smogu, którym najbardziej trują się osoby przebywające najbliżej miejsca emisji szkodliwych gazów. Mówiąc inaczej – mieszkańcy palący węglem w sposób nieodpowiedni po prostu sami się trują. Można to porównać do palenia papierosów. Alternatywą są ekologiczne ogrzewania domów, zwłaszcza ogrzewanie podczerwienią. Jest to sposób całkowicie wygodny, który daje możliwość nie tylko oszczędności czasu, ale także pieniędzy. Zdecydowanie warto zainteresować się ogrzewaniem podczerwienią!

Obsługa centralnego ogrzewania uniwersyteckiego

przeglądy nagrzewnic

Rodzaje centralnego ogrzewania zamontowanego na uniwersytetach mogą być różne w zależności od daty ich powstania oraz ich wielkości. Rzadziej zdarzają się uniwersytety ogrzewane węglem i drzewem, najczęściej są one podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej lub posiadają własne ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Konserwacja centralnego ogrzewania uniwersyteckiego zazwyczaj dokonywana jest w okresie wakacyjnym, kiedy studenci i większość pracowników przebywa na wakacjach. Może być ono także jeszcze raz sprawdzane przed rozpoczęciem okresu grzewczego, a obsługiwane jest przez uniwersyteckich konserwatorów. Do ich zadań będzie należało włączanie takiego ogrzewania i regulowanie wytwarzaną temperaturą.

Dodane: 23-05-2019 03:13

Widok do druku: